Prague Games 2023: Starší žáci došli do čtvrtfinále

7. 7. 2023

Klub

3 minuty čtení

Čtyři celky reprezentovaly SKV na letošním ročníku tradičních Prague Games. Konkrétně šlo o juniorky, starší žáky, mladší žáky a elévy. Nejvíce se výsledkově zadařilo stržům, kteří ovládli všechny tři zápasy ve skupině a následně postoupili až do čtvrtfinále play off, a mlžům. Ti v pavouku B dokráčeli do semifinále.

Starší žáci si ve skupině postupně poradili se švýcarským Churem, s Netolicemi a se švédským týmem Kungälv IBK. Do vyřazovací fáze pak svěřenci trenérů Marka Paštiky, Josefa Němečka a Viléma Svobody vstoupili triumfem nad Klatovy. V osmifinále v pátek dopoledne vyřadili švédské AIK IBF 2:1. Stopku jim o kolo později vystavilo švýcarské Thurgau. Sokolové padli 1:4 a s turnajem se rozloučili těsně před branami bojů o medaile.

Juniorkám se podařilo ve skupině ukořistit jednu výhru ze čtyř utkání. Mladé florbalistky pod vedením kouče Šimona Krále porazily Kysucké Nové Mesto 3:2. Následně však nestačily v prvním utkání play off na Bohemians a po prohře 0:4 zamířily do pavouka B. V něm se stejně jako ve skupině utkaly se Střešovice, pražskému konkurentovi podlehly podruhé 0:3 a svou pouť na turnaji ukončily.

Kromě dvou výše zmíněných kategorií mělo SKV své zastoupení také v mladších žácích, kteří nejprve vypadli v osmifinále pavouka A, ale následně porazili v derby Chodov 5:3 a zahráli si semifinále vyřazovací fáze B. V tomto střetnutí ovšem museli skousnout porážku od havířovského Torpeda. Rovněž v nejmladší kategorii U10 byla možnost spatřit žlutočerný tým. Celky mezi sebou hrály systémem každý s každým a po skončení florbalového zápolení obdrželi medaili všichni účastníci!

Výsledky SKV na Prague Games 2023:

Juniorky:
TJ SKV - Tatran Střešovice 0:3
TJ SKV - Teen Sweden 0:2
TJ SKV - Bulldogs Brno 0:8
TJ SKV - MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 3:2
Osmifinále/pavouk A: TJ SKV - FbŠ Bohemians 0:4
Čtvrtfinále/pavouk B: TJ SKV - Tatran Střešovice 0:3

Starší žáci:
TJ SKV - Chur Unihockey 4:2
TJ SKV - Rafani Netolice 5:3
TJ SKV - Kungälv IBK 7:2
1/16 finále/pavouk A: TJ SKV - Florbal Klatovy 5:2
Osmifinále/pavouk A: TJ SKV - AIK IBF 2:1
Čtvrtfinále/pavouk A: TJ SKV - Thurgau Unihockey B14 II 1:4

Mladší žáci:
TJ SKV - Zurich United Weasels 0:13
TJ SKV - ACEMA Sparta Praha 0:9
TJ SKV - Gorily Plzeň 3:7
1/16 finále/pavouk A: TJ SKV - FbŠ Bohemians 6:5
Osmifinále/pavouk A: TJ SKV - Kanonýři Kladno 1:10
Čtvrtfinále/pavouk B: TJ SKV - Florbal Chodov 5:3
Semifinále/pavouk B: TJ SKV - Torpedo Havířov 2:9

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.