Benea

Benešovská pekárna a cukrárna Benea nabízí nejen pekařské a cukrářské výrobky pro každou příležitost.

Historie vzniku pekárny BENEA s.r.o. sahá na počátek šedesátých let minulého století. Dnem 1.6.1960 vznikl v budově výkupního podniku ve Vlašimi závod 01 Benešov, který byl součástí Středočeských mlýnů a pekáren se sídlem v Kladně. V této době převzal závod 01 Benešov k řízení 14 mlýnů, 21 pekáren, 4 elektrárny a 7 cukráren. Sortiment výroby byl zcela jednoduchý: tři druhy chleba, rohlíky, housky, veky, vánočky, makovky, bábovky, koláče, loupáky a perník.

Dnem 1.3.1994 vznikla privatizací ze závodu Benešov společnost Benea s.r.o.. Pekárna byla již v té době plynofikována, došlo k další modernizaci technologického zařízení v pekárně, která se dotkla všech tří výrobních linek, postupné výměny vozového parku a na místě prodejního stánku byla postavena moderní prodejna. Výroba a odbyt začaly postupně narůstat a drží se na solidní úrovni. V současné době má společnost celkem devatenáct vlastních prodejen. Společnost má tři majitele, a to dvě právnické osoby a jednu fyzickou osobu.

Společnost je držitelem certifikátu IFS /systém hygienické a zdravotní nezávadnosti potravin/.

Společnost je členem Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů v České republice a družstva ČEMPEK.

Zpět na partnery

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.